SALON TİPİ KLİMA

921

Salon Tipi Klima

Salon tipi klimalar tasarım ve estetik açıdan klasik klima tiplerine göre daha farklı olmaktadır. Buzdolabına benzeyen dikey görünümü ile oldukça şık tasarımlardır. Daha çok mağaza ve toplantı salonlarında kullanılan klima tiplerindendir. Geniş mekanlarda insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde kullanımı uygundur. Yüksek hızla çalışan klima türleridir. Bu anlamda salon tipi klima modelleri güçlü fan sistemi ile çalışmaktadır. Bu sistemde hava dağılımı homojen şekildedir. Ek ısıtıcı takviyesi olan cihazlardır. Çok düşük hava sıcaklıklarında bile her zaman sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

Konutlarda, iş yerlerinde, bilgi işlem odalarında, toplantı salonlarında, mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde salon tipi klima modelleri tercih edilmektedir. Isıtma ve soğutma özelliği ile tam bir iklimlendirme cihazıdır. Standart bir klimanın montajına benzer. Dış ünite mekanın açık olan dış bölgesine monte edilir. İç ünite de ilgili mekanın en uygun noktasını konumlandırılır.

Salon tipi klima montajı bilgi ve teknik deneyim gerektirir. Bu nedenle montaj işlemlerinin yetkili servis görevlileri tarafından yapılması şarttır. Bu klima türleri sürekli geliştirilmektedir. Son zamanlarda çok daha teknolojik, dijital, estetik ve sessiz çalışma özelliği ile üretilmektedir. Ayrıca, salon tipi klima modelleri az enerji tüketmesi nedeniyle tercih edilir. Bunun yanında salon tipi klima fiyatları bakımından da uygundur. Farklı kaparite ve büyüklüklerde satılan bu cihazların fiyatları ihtiyacınıza göre değişmektedir.