Roof Top Klimalar

1018

Roof Top Klimalar

Roof Top  Klimalar, Günümüz dünyasının en büyük dertlerinden biri olağan dışı iklim değişiklikleri… Gerek biz insanların sorumsuz davranışları gerekse de küresel ısınmanın iklim üzerinde oluşturduğu olumsuz değişimler sonucu insanları rahat yaşamasını engelleyen hava durumları ve iklim tipleri türedi.

Neyse ki teknoloji harikası klimalar bu konuda yardımımıza yetişiyor. Klimaların tarihi aslında sanıldığından daha da eski bir zamanda başlıyor. Avrupa’da Rönesans döneminde devrin şartları ve imkanları doğrultusunda olabildiğince kullanışlı fanlar yapılmaya başlandı.

Roof Top Fiyatları

Bu fanların amacı, bunaltıcı sıcaklardan kurtarmak maksatlı bir serinletme yaratmaktı. On dokuzuncu ve yirminci yüzyılda ise sanayi akımı fan dediğimiz şeyin klimaya çevirilmesini ve bunun bir sektör haline gelmesini sağladı.

Her ne kadar o zamanlar çok pahalı ve gereksiz olarak görülse de klimalar zaman içerisinde birçok şekilde çeşitlendi ve her eve girebilecek, her insanın ulaşabileceği bir elektronik cihaz haline geldi.

Roof Top Markaları

Yukarıda da bahsedildiği üzere çeşit bu kadar çokken bir klima alıcısı, hangi klima tipinin kendisi için en doğru tip olduğunu çok iyi araştırmalıdır. Satın alınacak klima tipine karar verildikten sonra en ucuz klima alımı için en uygun klima fiyatları konseptli bir araştırma yapmalıdır.

Bu yazı da tam bu amaca yönelik olacak. Yazı boyunca çok popüler bir klima tipi tanıtılacak ve bu tip, artılarıyla olsun eksileriyle olsun ele alınacak. Tüm bunların hemen ardından da bu tip bir klimayı en ucuza nasıl alabilirsiniz temalı bilgiler verilecek yani en ucuz klimaya değinilecek. Peki bu yazıda tanıtılacak klima tipinin adı nedir? Bu yazıda tanıtılacak klima tipinin adı çatı tipi klima…

Çatı Tipi Klima

Çatı tipi klimanın bir diğer adı da başlık içerisinde parantez ile belirtilen Roof top’tur. Bu isim İngilizce kökenlidir ve bu klima tipinin uluslararası adı da denilebilir. Ayrıca ülkemiz içerisinde çatı tipi klimaya, paket tip klima denildiğine de şahit olabilirsiniz. Peki nedir bu çatı tipi klimalar ve ne işe yarar?

Roof Top  klimaları diğer klimalardan ayıran en belirgin özellik split olmamasıdır. Bunu detaylandıracak olursak çatı tipi klima, dış ve iç ünitelerin entegresinden oluşan tek bir üniteden oluşmaktadır ya da bir başka ifadeyle çatı tipi klimaların ikinci bir ünitesi yoktur.

Roof Top  klimalarda Montaj Kolaylığı

Bu nedenden ötürü diğer klimalara nazaran daha da az yer ve hacim kapladıklarına şahit oluruz. Yer kaplamadaki ekonomik tutumunun yanı sıra çatı tipi klimaların hava debisi yani hava akışı oldukça yüksek verimlidir.

Bu iki nedenden ötürü çatı tipi klimaların, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edildiğini görürüz.

Hemen her klima gibi elektrik vesilesiyle çalışan çatı tipi klimalar istenilen mekâna göre şartlandırılmış hava dağıtımı yapabilme yeteneğine sahiptir. Bunun yanı sıra güncel hava ile de çalışabilirler.

Roof Top Modelleri

 

Tüm bu bilgiler sonucunda çatı tipi ya da diğer isimleriyle ifade edilecek olursa paket tip ya da rooftop klima satın almak niyetindeyseniz yazının devamını mutlaka okuyun zira bu yazı en ucuz klima fiyatları araştırmasının satır başları ile devam ediyor…

 

En Uygun Klima Fiyatları (Çatı Tipi Klima)

Çatı tipi klimalarda fiyatlandırma durumu, diğer klima tiplerine nazaran biraz daha farklı. Öncelikle klimanın montajı ortamın ya da binanın bölme sayısına veyahut genişliğine göre farklılık gösterdiğinden dolayı roof top klimalar fiyatlandırması bireye özel yapılmaktadır.

O nedenle en ucuz klima sahibi olmak için belirli firmaları (Fluo ,Fjtherma,Alarko, DAIKIN gibi firmalar) arayıp bire bir fiyat almak sizin için en sağlıklı tercih olur. Toparlanacak olursa en uygun klima fiyatlarını öğrenecek olan kişi, roof top klimalar özelinde yine sizlersiniz…

  • http://vrfklimabayi.com
  • http://vrfsistemi.net
  • http://fluoklima.net/hakkimizda
  • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.