Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fluokli/public_html/makaledetay.php:1) in /home/fluokli/public_html/makaledetay.php on line 89
Fluo Klima Size Uygun Ödeme Seçenekleri Sunar.Klima'ya Dair Bilmedikleriniz

Yer tavan tipi klima

Yer tavan tipi klima

Yer tavan tipi klima

Yer tavan tipi klima avantajları görünüm ve işlevsellik bakımından pek çok yeniliği kapsamaktadır. İlk bakışta iç ünitelerdeki şık tasarımın,  mimarî kompozisyonlara ve mobilya dekorasyonuna armoniyle yaklaşan bir bütünsellik sergilediği görülüyor. Artık alanların iklimlendirilmesine yönelik planlanan çözümlerde, fonksiyonel kazanımlara ek olarak, mekânla birebir ahenk içinde kullanıma sunulan cihazlar ön planda tutulmaktadır.

Bu klimaların getirilerinden biri de montajlama aşamasında sunduğu pratik seçeneklerdir. Dikey duvarlara adapte edilebildiği gibi, tavan kurgulaması da yapılabilmektedir. Ticarî konseptli iç mekan kompozisyonlarında rahatlıkla ısıtma ve soğutma tercihi olarak uygulanabilir. Bunun yanı sıra; geniş çaplı alanlarda ve montajlama problemi olan strüktürel programlarda kolay bir kurulum ve konforlu bir ısı dengesi sağlamaktadır.

 

Yer tavan tipi klima, hafif ticarî klimalar listesinde yer alan bir model olarak sunulmaktadır. Bunun bir farklı versiyonu da konsol tipi klimalardır. Konsol tip; düşük seviyede duvar montaj imkânı sunar. Yine kompakt ve estetik kaygısı yüksek bir profille üretilen bu cihazlar; yer tavan tipi klimalarda yer alan; düşük ses seviyesi, akıllı kontrol, panjur kontrolü gibi özel bir düzenlemeye sahiptir. Bu klimaların temizlik ve bakım programları da oldukça pratik olmaktadır. Yıkanabilir filtreler ve sağlıklı nem alma özellikleri sayesinde, mekandaki havanın kalitesine olumlu etki eden bu üretim, kendi içinde de bu temiz hava standardını yakalamaktadır. Birçok seride, 24 saatlik çoklu programlama talebine karşılık gelen zamanlayıcı modu bulunmaktadır. Bu sayede önceden belirlenen verileri hafızasına kaydeder ve arzu edilen zamanda kendi kendini aktive eder. Bu aktivasyon öncesi ve sonrasında, uyku modu ile tasarruflu bir bekleme süreci gerçekleştirir.

Yer Tavan Tipi Klima Kaç BTU Olmalı?

 

Yer tavan tipi klima kaç Btu olmalı sorusuna en geçerli yanıt; iş ve yaşam alanlarının hacimsel kimliği ve insan yoğunluğu gibi değişkenlerin belirlenmesi sonrasında verilebilmektedir. Çünkü bir yapının ısıtma yükleri, sadece genişlik ve uzunluk ölçülerinin saptanması ile belirlenemez. Yapıdaki mevcut ısı kayıpları hesap edilerek, güneş gören yüzeylerin ve bu yüzeylerde yer alan duvar açıklıklarının da bu hesaba dâhil edilmesi daha doğru bir kapasitenin planlanmasına olanak tanıyacaktır. Bunlara ek olarak; alandaki sabit ve geçici insan varlığının da gerçekçi bir analiz sonucu belirlenmesi önemlidir. Tüm bunlar, iç  mahallerin bir saat içerisinde kaç Btu ısı taşıma değerine ihtiyaç duyduğunu bize anlatmada öneli kriterlerdir. Bu yüzden maliyet hesabı kadar, ısıtma kapasitelerinin de ön plana alındığı bir iklimlendirme çözümü düşünülmelidir.

 

Yer tavan tipi klimalar, izolasyonu dirayetli ve daha makul metrekareli alanlara hitap ederken, çok daha geniş mekanlarda ya da ısı kaybına yol açan unsurların bulunduğu kompakt mahallerde bu oran; soğutmada 47000 Btu, ısıtmada 51000 Btu’ya kadar çıkabilmektedir.

Yer Tavan Tipi Klima Maliyeti

 

Yer tavan tipi klima maliyeti 2018 yılı piyasa verileri dikkate alındığında ekonomik ve düşük bütçeli bir ilk kurulum gideri oluşturmaktadır. Geleneksel klimalara nazaran daha yüksek bir satın alma gücüne ihtiyaç duydukları bir gerçek. Fluo FGC-501EI-3JA-N2 yer-tavan tipi klima Fakat ortamlarda ısı muhafazası ve A++ enerji verimliliği gibi özellikler sayesinde, enerji tüketim miktarı oldukça düşük seyretmektedir. Bu profesyonel ve akıllı sistemli klimalar, kompakt bir iç üniteye ve hava standartlarını yükselten bir kaliteye bağlı bir şekilde üretilmektedir. Hemen her yapı figürasyonuna uyum sağlayabilen bu cihazlar, daha verimli ısıtma ve soğutma imkânlarının yanı sıra, daha estetik ve zarif bir görsellik sunma amacına hizmet etmektedir. İlk maliyetleri ile kullanım aşamasında yaratacakları tüketim maliyetleri; diğer iklimlendirme çözümlerine kıyasla ters bir orantı içermektedir. Klasik üretimler ilk pazar vitrininde daha ekonomik koşullar sunar.web sitemizden http://vrfklimabayi.com/makale/yer-tavan-tipi-klima/142  makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.Sonrasında kullanım avantajı sağlayan bir iç düzeneğe sahip olmadıkları için, ısıtma ve soğutma yüklerini karşılama yolunda daha fazla enerji tüketimine ihtiyaç duyarlar. Yeni teknolojik kompresörler ve yüksek enerji sınıfına dâhil bu yeni üretimler, oldukça düşük enerjiyi yüksek ısı transferine dönüştürebilecek bir kabiliyette üretilmektedir.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.

 


Görüntülenme : 259