Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fluokli/public_html/makaledetay.php:1) in /home/fluokli/public_html/makaledetay.php on line 89
Fluo Klima Size Uygun Ödeme Seçenekleri Sunar.Klima'ya Dair Bilmedikleriniz

VRF klima sistemleri

VRF klima sistemleri

VRF klima sistemleri

VRF klima sistemleri , değişken soğutucu akışkan debisi olarak ifade edilen yeni nesil HVAC teknolojisi olarak özetlenebilir. Farklı kapasitelerde ve değişen ortam konfigürasyonları için çeşitli varyasyonlarla üretilen cihazlar, çeşitli iç mahallerde konfor ve ekonomik rahatlık sağlamak üzere kullanılmaktadır.

Evsel klimaların geleneksel çalışma prensibinden çok daha kompleks bir yapı olarak karşımıza çıkan VRF’ler, Japonya’da üretimine başlanmış ve bu bölgeden tüm global sektöre güçlü bir yayılım göstermiştir. Bugün eksperyans sahibi üretici firmalar tarafından Mini VRF, Isı Pompası ve Isı Geri Kazanımlı olarak çeşitli kabiliyetlerde üretilmektedir.

vrf klima sistemi avantajları

Pek çok ileri teknoloji sahibi ülke tarafından yakın mercek incelenen VRF’ler için 2019 büyüme oranları yüksek bir grafikte gösterilmektedir. Ticarî klima sistemlerinin sektörel analizini yapan şirketler, pazar hacmindeki artışın yüzde ikiye ulaşmasını öngörmektedir. Değişen iklimsel değerler ve küresel ısınma gibi doğal değişkenlerin, klima sektöründeki hareketliliğe de olumlu bir etki yapacağı üzerinde ortak bir görüş mevcut.

Merkezî sistemlere olan talebin her geçen gün artış göstermesi ve VRF üretiminde karşılaşılan yenilikçi anlayış, bugün hem ticarî hem de konut tipi yapıların iklimlendirilmesinde büyük bir fayda sağlamaktadır. Marka, model ve dizayn çeşitliliği de, kullanıcılar için daha geniş bir tercih alanı yaratıyor.

vrf klima sistemleri fiyatları

VRF klima sistemleri, piyasa eğilimlerini dikkate alan tüm global raporlarda mevcut büyüme ve öngörülen gelişme süreciyle ilgili olumlu bir tablo çizmektedir. Uygulama alanları ve bölgesel olarak sistemlerinin yönelimi de geniş bir alternatif sunuyor.

VRF klima sistemleri, VRF nedir? Nasıl çalışır? En basit tanımlamayla, bu komplike sistemler; tek bir dış üniteden birçok iç hava işlemcisinin aktif edilebildiği çok bölmeli mekanizmalardır. Büyük ticari segmentlerde iklimlendirme koşullarının daha karmaşık olması ve her bir odada ayrı bir operasyon gereksinimi VRF kullanımı daha da yaygın bir hâle getirmiştir.

VRF Klima Sistemleri, VRF Nedir? Nasıl Çalışır?

Uygulama esnekliği vâdeden VRF’ler, yüksek konfor ve enerji verimliliği gibi üst düzey kazanımlar sağlıyor. Binaların dış cephesine adapte edilen merkez ünite, iç mahallerdeki odaların ısıtılması ve soğutulması yönünde etkili bir çalışma prensibine sahiptir. Yeni güçlü motor ve fan sistemleri ile geliştirilen ürün kataloğu, farklı projeler için idealleştirilmiştir.

Bu özel ticarî klima tipolojisinde dikkat çeken operasyonlar ve çalışma sistematiği aşağıdaki gibidir:

• Birden çok iç ünitede ısıtma ve soğutma modu eş zamanlı ya da bireysel olarak aktif/pasif edilebilir.
• Sistem iç mekanizmasında inverter tahrikli birden fazla kompresör rotasyonlu bir çalışma düzenine sahiptir.
• İnverter kompresörler alanların ihtiyaç duyduğu değerlere hızlı ve ekonomik bir erişim sağlar.
• Değişken gaz debisi, iklimsel uyumluluk ve enerji tüketiminde azalma gerçekleştirir.
• Gelişmiş kontrol mekanizması sayesinde ister merkezî ister bireysel olarak idare edilebilen ünitelere sahiptir. Çoğu kez bina otomasyon sistemiyle de uyumluluk gösterir.
• Modlar arasındaki hızlı ve yumuşak geçiş olanağı mevcuttur.

vrf klima sistemleri montajı

VRF sistemler çok çeşitli modeller ve tasarımlara haiz. Bunun dışında, VRF’in en genel karakteriyle 2 farklı gruba ayrıldığını söylemek mümkün. Bunlar:

1. Heat Recovery VRF: Isı geri kazanımlı olarak da adlandırılan bu üç borulu özel sistemler, eş zamanlı olarak ısıtma ve soğutma yüklerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bir bölgede ısıtma gereksinimi için dolaşıma dâhil olan akışkan gaz, başka bir bina hücresinde özel soğutma ihtiyacını karşılamak üzere geri kazanıma dâhil edilir. Böylece farklı iklim ihtiyaçlarının aynı zaman diliminde karşılanabilmesinde, ek bir sistem gereksinimi de ortadan kaldırılmış olmaktadır.
2. Heat Pump VRF: Geleneksel ısıtma ve soğutma yüklerini karşılayan klimalarla benzer bir kabiliyete sahiptir. Burada ayırıcı nitelik, bina dışına adapte edilen bir dış ünite ile çok sayıda yağı bölmesinde eş zamanlı ısıtma ya da soğutma taleplerine cevap verebilen güçlü sistem donanımı olarak özetlenebilir.

Her iki sistemde de özel modlar, operasyonlar ve programlar yer alıyor. Bunlar her ne kadar markaların üretim politikalarına göre ufak nüanslar içerse de, temelde teknolojik imkânların el verdiği kazanımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeniden başlatma, otomatik buz çözme, i feel, otomatik zamanlayıcı, özel filtre düzenekleri, kolay bakım imkânı, kompakt üniteler, şık ön panel dizaynı, arıza teşhisi, kendi kendini temizleme gibi pek çok ortak özellik bulunmaktadır.

VRF Klima Sistemleri, Klima Servisi ve Bakım

VRF klima sistemleri, klima servisi ve bakım konusunda kullanıcıların ulaşım ve talebini kolaylaştıracak bir zemine yayılmıştır. Üreticiler ve distribütörler, VRF sistemlerin kurulum-onarım ve bakım programlarında da aruz edilen talebi karşılama eğilimindedir. Bu teknolojik sistemler en ufak iç mekanizma sektelerini ve arızalarını bile tespit edebilecek bir yetiye sahip olarak üretilmektedir.

Merkezî bir VRF ağından tüm iç ünitelerin mevcut durumu kontrol edilebilir ve gerekli müdahaleler için alan tespiti yapılabilir. Temizlik periyotları için de oldukça gelişmiş bir konfor düzeyinin yakalandığını söylemek mümkün. Yeni nesil VRF üniteler, bu tip elzem müdahaleler hesaba katılarak daha hafif ve portatif bir yapıda tasarlanmaktadır. Buna ek olarak, ön panel kolayca çıkartılıp iç filtrelere erişim ve temizleme imkânı da bulunuyor. Ayrıca her bir VRF markası için oldukça gelişmiş birr servis ağından söz etmek de mümkün.

VRF Klima Sistemleri, İklimlendirme Çözümleri

VRF klima sistemleri, iklimlendirme çözümleri için nitelikli firmalardan proje desteği talep etmeniz gerekiyor. Nasıl bir cihaz kullanımı ile daha fazla konfor ve tasarruf imkânına sahip olabileceğinizi, kaç BTU’luk bir sistem ile bina yüklerinin daha hassas bir şekilde karşılanabileceğini saptamak için özel bir planlama yapılması şart. Bunun için dikkate alınacak bazı öncül unsurlar şu şekildedir:

• VRF talep edilen bölgenin mevsimsel değişkenleri ve sabit iklim şartları
• Yapının montaj karakteri ve tesisat için elverişli olup olmadığı
• Gerekli iç ve dış ünite mesafesi, borulama imkânı
• Yapının kullanım amacı ve buna bağlı değişen ortalama insan yoğunluğu
• İç dekorasyona en uygun model ve tasarımın tercih edilmesi
• Kullanıcıların bütçe farklılıkları ve kullanım sıklığı

Bu ve benzer değişkenler, seçilecek VRF klima modelinin saptanmasında büyük bir etki yaratmaktadır. VRF sistemler geniş bir kapasite aralığına sahip olarak üretilir. Böylece yapıların ısı kayıpları ve gereken ısıtma kabiliyeti için en ergonomik plan hayata geçirilmiş olacaktır. Split sistemlere göre kurulumda daha yüksek bir bütçeye ihtiyaç duyan VRF’ler, akılcı ve sistematik faaliyet süreciyle bu açığı kısa sürede kapatacak bir aktivasyon sağlarlar. Sayısız model ve montaj seçenekleri içinde en çok üretilen ve kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen VRF çözümleri ise;

• Duvar Tipi VRF İç Ünite
• Kaset Tipi VRF İç Ünite
• Yer-Tavan Tipi VRF İç Ünite
• Konsol Tipi VRF İç Ünite

VRF Klima Markaları

VRF klima markaları; sektörel deneyim ve pazar rekabeti gibi belirleyici kıstaslar dikkate alındığında tercih edilebilecek pek çok firmadan söz etmek mümkün. VRF’in bugün eriştiği teknoloji düzeyine kıyasla daha ilkel, primitif hâlini 1980’lerde Japon devi Daikin hayata geçirmişti. Bugün Daikin ve onu takip eden pek çok üst düzey VRF üretici firma bulunmaktadır.

Bunlar hem yerel pazarda, hem de küresel bazda sıklıkla rağbet gören üretici ve ürün geliştirici kuruluşlar. Her biri, çeşitli model ve serilerle daha fazla kullanıcıya ulaşmak üzere faaliyet göstermektedir. Ayrıca artan rekabet ve VRF’e olan yoğun ilgi, servis olanağının da giderek çeşitlenmesine ve daha kolay ulaşılabilir bir ağ yaratmasına olanak tanımıştır.

İş ve yaşam alanlarının iklimlendirilmesinde, tercih edilecek markanın da büyük önemi var. Özellikle dayanıklı ve güvenlik yasalarına uyumlu bir üretim politikası güden firmalarla komünikasyona geçmek çok daha akılcı bir yaklaşım olacaktır.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.


Görüntülenme : 284