Klima'ya Dair Bilmedikleriniz

Kaset Tipi Klimalar

Kaset Tipi Klimalar

Kaset Tipi Klimalar

Kaset Tipi Klimalar, iç ünitesinin tavan boşluğuna, dış ünitesinin de tavana monte edilen yüksek verime sahip klimalardır. Kaset Tipi Klimalar, mekâna, kullanım amacına ve kullanılan ortamdaki potansiyel insan sayısına göre farklı boyutlarda ve farklı güçte olmaktadır. Kaset tipi klimalar 4 yönlü ısıtma-soğutma özelliklerine sahiptir. Eşit hava dağılımı yapılması istenen mekânlara uygun olarak imal edilmiştir. Ticari klimalar arasına girmektedir. Maksimum düzeyde performans, konfor ve kolay kullanımıyla duvar tipi klima ve salon tip klimalardan sonra en çok tercih edilen klima modelidir. Tasarımında da anlaşılacağı üzere, en ayırt edici özelliklerinden biri tavana monte edilmeleridir.

Kaset Tipi Klimalar'ın Özellikleri Nelerdir?

Hem yatay hem de dikey olarak ayarlanan kanat açılarına sahiptir. Geniş hareketlere sahip olan bu kanatlar, çıkan hava akımını yatay yönde daha uzak mesafelere dağıtmaktadır. Kaset Tipi Klimalar'da gelişmiş bir hafıza sistemi olmakta ve bu hafıza sayesinde üfleme hızı ve üfleme yönü cihazın sistemine kaydedilmektedir.

Elektrik kesintisi yaşandığında, kesinti sona erer ermez kaset tipi klimalar hata vermeden kaldığı yerden devam etmektedir. Dijital göstergeleri ile kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Bir kez ayarlandığında 24 saat zamanlayıcı özelliği ile her gün aynı saatte çalışmaya başlar ve aynı saatte durmaktadır. Uyku modu özelliği ile siz uykudayken ortam sıcaklığını belirlediğiniz sıcaklıkta ayarlar ve kontrol altında tutar.

Kaset Tipi Klimalar'ın Fiyatları Nedir?

Sıcaklığı çok yüksek veya çok düşük olması, bu sayede engellenir. Kaset ipi klimalar sessiz çalışma özelliğine sahip, gürültü kirliliği oluşturmayan klimalardır. Aynı zamanda aralıklı zaman dilimlerinde çalışarak ortamın ihtiyacı olan nem oranını dengelemektedir. Uzaktan kumandası ile kolayca isteğe uygun modda çalıştırılabilmektedir.

Kaset Tipi Klimalar'ın dış ünitesi kış mevsiminde karla kaplanabilmektedir.  Yoğun kış ayları düşünülerek buna uygun bir şekilde geliştirilmiş olan defrost özelliği ile karla kaplanan cihazını otomatik olarak çözmektedir. Bu nedenle kış aylarının zor şartlarında dahi oldukça rahat ve güvenle kullanılabilmektedir.

Kaset tipi klimalar, mimari açıdan da zengin bir görünüm oluşturmaktadır.  Yer kaplamayan özelliği ile kullanılan mekânlarda dekoru bozmamaktadır.  Kaset tipi klimalar toz ve karbon filtreleme özelliği ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Tozları bünyesinde biriktirirken aynı zamanda da minimum enerji sarf edip ve en iyi performans sağlanmaktadır.

Yüksek verimliliğe sahip olarak üretilmişlerdir. Kullanılan alanda her yere eşit şekilde hava üfleyerek, ortamın konforunu arttırmaktadır. Kademeli turbo fan özelliği ile %20 ısı transfer verimliliği de bulunmaktadır. Kaset tipi klimalarda taze hava akışı sağlayan kanal bağlantıları bulunmaktadır. Taze hava akışının sağlanması, sağlıklı bir ortamın oluşmasını sağlarken, bakteri oluşumunu da engellemektedir.

Çevre dostu olarak üretilmiş olan kaset tipi klimalar, R410A gazı kullanılarak imal edilmiştir. Geniş yer kaplamaması ve tavanda olan duruşuyla hem yerden tasarruf ettirmekte hem de görüntü kirliliğini engellemektedir. Ultra sessiz olarak çalışmaktadırlar. Kaset tipi klimaların en çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri de sessiz çalışmaları olmuştur. Asma tavan hacminin sınırlı olduğu yerlerde bile ince kaset tipi klimalarla sorunsuz montaj yapılıp kullanılmaktadır.

Gövde ve hacim olarak çok küçük boyutlardadır ve kompakt gövdeye sahiptir. Hava akışını düzenli olarak sağlayarak, ortamda oluşan toz partiküllerini temizlemektedir. Yanmaz elektrik kutusu özelliği ile elektronik kart ve elektronik bağlantı terminalleri yalıtılmış bu metal kutunun içine yerleştirilerek yüksek hassasiyet sağlanmıştır. Bakımı kolay olmakla beraber çocuk kilidi seçeneği de bulunmaktadır. Kapasite olarak 50000 Btu/h ye varan ısıtma ve soğutma kapasitelerine sahiptir.

 Kaset Tipi Klimalar, Estetiğin ön planda tutulduğu mekânlarda görüntüsü ve sessiz modu ile tercih edilen klimalardandır. Kullanım alanları çok fazladır. Isıtılması ve soğutulması gereken her ortama kolayca takılıp, kullanılabilmektedir. Ofis, kafe, restoran, bar, hastane, okul, konut, site, fabrika, havaalanı, alışveriş merkezi, ibadethane, villa, otel, spor kompleksi, eğitim merkezleri, plaza ve iş yerleri, pansiyon, tatil köyü, restoran, atölye ve büyük binaların iklimlendirilmesinde kullanılmaktadır.


Görüntülenme : 314