Klima'ya Dair Bilmedikleriniz

Duvar Tipi Klimalar

Duvar Tipi Klimalar

Duvar Tipi Klimalar ve  Özellikleri

Duvar tipi klimalar ve  özellikleri; dış ve iç ünitelerden oluşturulmuş bir iklimlendirme cihazı olarak, oldukça bütünsel bir yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca, her tip duvara kolaylıkla monte edilebilen bu mekanizma, ısıtma / soğutma tercihlerinin ve yapı kurgusunun izin verdiği her alana rahatlıkla kombine edilebilir. Alanların serinletilmesi için soğutucu mod aktif olduğunda, sadece serin hava yayılımı yapmakla kalmaz, aynı zamanda içerideki sıcak havayı ve fazla nemi de hapsederek, daha ferah ortamlar meydana getirir. Farklı boyutlarda, renklerde ve modellerde üretilebilen bu sistem, iç mekanların dekoratif unsurları arasında sırıtmaz. Modern yaşam alanlarına estetik katkısı sağlayacak görsel bir estetik kaygısıyla üretilmekte, buna ek olarak fonksiyonel ayrıcalıklarıyla da ekstra rahatlık sağlamaktadır.

 

Duvar tipi klimalarda, mimarî özelliklere ve alandaki ısı ihtiyacına göre panjur ve fan seçenekleri bulunmaktadır. Üfleme yönü ve kabiliyeti opsiyonel olarak değişkenlik gösterir. Çevre duyarlılığı ve alanlara yaydığı iyon molekülleri ile solunan havanın kalitesi arttırılmıştır. İçerdeki tozu hapsetme ve nem oranını dengeleme gibi yan özellikler de, yine kullanım açısından yüksek bir avantaj sağlamaktadır.

 

Duvar Tipi Klimalar Kaç BTU Olmalı?

 

            Duvar tipi klimalar kaç Btu olmalı?İş ve yaşam alanlarınızda iklimlendirme ihtiyacını karşılamak üzere bir klima seçecekseniz; öncelikle bazı değerler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kaç Btu/h klima almalıyım? COP değerleri en az hangi seviyede olmalı? Yüksek kapasiteli klima mı yoksa daha ekonomik modeller mi düşünmeliyim? İşte bu sorulara cevap verebilmek için öncelikle ne anlama geldiklerini araştırmak ve konfigürasyonların farklı yüklerini karşılayabilecek cihazlardan, en ergonomik olanı tercih etmek gerekmektedir.

Duvar Tipi Klimalar da Btu Ne demek?

BTU (British Thermal Unit) yani İngiliz Isı Birimi’nin kısaltılmasıdır. Mekanizmanın bir saatte taşıdığı ısı miktarını tanımlamada kullanılan bu birim yükseldikçe, enerji tüketimi de artış gösterir. Çünkü bu; daha geniş alanların ve insan yoğunluğu fazla olan mekanların ısıtma yüklerini karşılamak üzere daha, çok güç harcaması anlamına gelmektedir. Fakat aynı oranda enerji verimliliği ve enerji tasarruf değerleri de A+ ve üzeri modeller tercih edilerek; daha yüksekte kapasiteli klimaları daha düşük maliyetlerde kullanmak da mümkün!

Duvar Tipi Klimalar'da Enerj, Tasarrufu Nedir?

Binaların / konutların, ısı yalıtımları da farklılık göstermektedir. Ayrıca pencere açıklıkları, içeriye aktarılan ısının muhafaza edilebilmesi gibi denklemler de buna paralel değişkenlik göstermektedir. Güney ve kuzey cepheler de yine klimaların verimliliğini etkileyen faktörler arasında yerini alıyor. Bütün bu bilgilerden hareketle, bir mekanın serinletilmesinde gereken ısı taşıma kapasitesi, güçlü bir yalıtım olduğu varsayılarak;

 

 • 20m2 civarında bir iç mekanda 9000 Btu klima yeterli gelecektir. Bu mekanın güneş alan bir cephede ve serinlik kaybına sebep olan bir yalıtıma sahip olduğu düşünülürse; 12000 Btu gerekli olabilir.
 • 20m2 ‘den daha küçük fakat yalıtımı zayıf, dış etkenlere daha açık bir mekanda da en az 9000 Btu ısı kapasitesine sahip bir klima tercih etmek gerekebilir.
 • 18000 Btu ısı taşıma kapasitesi; 30 ila 45 m2’lik hanelerin iklimlendirmesi yönünde tasarlanmıştır. Burada yine mekanın ısı alışverişi ve dış etkenlere olan hassasiyeti göz önünde tutulur. Ayrıca ortak bir kullanım alanı olması ve gün içinde birçok kişi tarafından aynı anda kullanılması gibi durumlarda da, bu değer daha yüksek bir seviyede tercih edilmelidir.
 • 24000 Btu geniş salonları ve ofisleri ısıtmada oldukça yeterli bir miktardır. Dışarıya kaybettiği ısı oranına göre 40 m2 ‘lik bir alan için düşünülebilirken; 60 m2lik bir iç mahalde de yeterli gelebilir.
 • 48000 Btu yüksek COP değerleri ve A+++ enerji tasarrufuyla, oldukça büyük metrekareli Otel, Restoran, Hastane ve benzeri binaların bölmelerinde kullanılmaktadır.

 

18000 Btu Duvar Tipi Klima Fiyatları

 

18000 Btu duvar tipi klima fiyatları; marka ve model seçeneklerine göre bir Fluo klima fiyat listesi tarifesi göstermektedir. Model içeriğinde yer alan hızlı mod geçişleri, auto-clean özellikleri, LCD kumanda seçenekleri ve enerji aksaklıkları esnasında kendini yeniden başlatabilmesi gibi fonksiyonel avantajlar barındırmaktadır. DC İnverter teknolojisiyle birlikte planlanan bu Fluo klimalar, diğer klima tipolojilerine oranla yıllık enerji tüketiminde %30-40 oranında bir tasarruf sağlar. Bu özelliği sayesinde yüksek Btu değerlerinde bile, ihtiyaca ve alanın hacimsel genişliğine rağmen, düşük maliyetli bir kullanım avantajı sağlar.

 • http://vrfklima.blog
 • http://vrfklima.net
 • http://vrfklimabayi.com
 • https://vrfsistemi.net
 • https://fluoklima.net/hakkimizda
 • http://vrfklima.net
 • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.


Görüntülenme : 242