Klima'ya Dair Bilmedikleriniz

9000BTU A + + +  Duvar Tipi Klima

9000BTU A + + + Duvar Tipi Klima

9000 BTU A+++ DUVAR TİPİ KLİMA

9000 BTU A+++ DUVAR TİPİ KLİMA, rahat ve konforlu iş ve yaşam alanları yaratmak ve sezonsal verimlilik grafiğini üst düzey bir seviyeye ulaştırmak amacıyla tasarlanmış çok amaçlı bir iklimlendirme cihazıdır. Özellikle, uygulanabilecek alanların geniş bir seçenek ağı oluşturması ve hemen her tip mekanla fiziksel bir uyum göstermesi, cihazın rağbet görmesindeki en büyük etkenlerden biri... Bir klima sisteminin en sık talep edilen montajlama yönelimi, duvara ve duvar boşluğuna adaptasyon imkânıdır.  Yeni üretim mekanizmaların, ısıtma ve soğutma yüklerini karşılamalarının yanı-sıra, mekanların temiz hava sirkülasyonunda büyük katkı sağlamaları da oldukça dikkat çekici bir revizyon. Klimalar, her tip iklimde ve mevsim verilerine uygun bir çalışma prensibi benimser. Böylece, son yıllarda daha da gelişmiş modeller, kombi ve soba gibi çarelerin de yerini almaktadır. Bu cihazlar; kış aylarında ısınma gereksinimini karşılarken, yaz aylarında da soğuk hava akışı sayesinde serinleme ihtiyacına cevap vermektedir.

 

9000 BTU A+++ DUVAR TİPİ KLİMA, ana prensibi daha az enerji tüketimi ile daha yüksek bir verim sağlamaktır. Bu mantıksal döngüyü sağlayabilmek adına, üreticiler ve mühendisler farklı yol haritaları belirlemiştir. Bu yeni üretimler, geleneksel iklimlendirme cihazlarının bir üst modeli değil yekten üretilmiş mekanizmalardır.

9000 BTU A+++ DUVAR TİPİ KLİMA FİYATLARI

İç mekanların ısı derecesini sağlayan ve buna ek olarak ortamdaki toz ve partikülleri bertaraf eden gelişmiş klimalar, insan hayatının ve toplumların elzem ihtiyaçları arasında yer almaktadır.  Eskiden bu tip cihazlar daha lüks mekanların iklimlendirme sistemi olarak piyasaya sunulmaktaydı. Git-gide daha ekonomik ve pratik çözümlerle; konutlarda, apartmanlarda, iş yerlerinde, ofislerde, otellerde, hastanelerde, okullarda ve havaalanları gibi insan yoğunluğu fazla olan mekanlarda olmazsa olmaz yapısal kurgulamalar arasında yerini aldı. Bir iklimlendirme cihazında verimi ve performansı yükselten doneler, cihazın saatlik dilimlerde taşıdığı ısı miktarıdır. İşte bu programlamaya tâbi klimaların ısı taşıma kapasitesine yönelik birkaç akılda kalıcı detay;

 

  • Kapasite; cihazın bir saatte taşıdığı ısı miktarıdır. BTU değeriyle belirlenir.
  • Küçük ve az insan bulunan alanlarda daha düşük BTU’lu klimalar tercih edilmekte, mekan boyutu ve insan yoğunluğu arttıkça bu oran da yükselmektedir.
  • Mekanlardaki sabit hava hacmi de, kapasitenin belirlenmesinde rol oynar.
  • Yaşanılan iklim şartları, coğrafî özellikler, bina açıklıkları, insan yoğunluğu, ısı veren cihazların (aydınlatma, elektronik cihazlar vs.) adedi, mekanın tipolojisi ve metrekaresi gibi unsurlar da bu hususta dikkate alınmalıdır.

 

9000 BTU A++ Duvar Tipi Klima Spesifik Özellikleri

 

9000 Btu A++ duvar tipi klima standart bir fanlama yöntemine bağlı kalmadan daha akıllı bir hava akış sistemiyle çalışır. Yeni modellerde, 1300 sağ-sol ve 1800 aşağı yukarı hava akış yönelimi gerçekleştirmektedir. Bu özellik sayesinde, sisteme kodlanan veriler ışığında daha homojen bir hava dağılımı gerçekleştirilir. Mekanın en uzak köşelerine bile eşit miktarda ısı salınımı sağlanırken, eski üretimlerden çok daha üstün bir performans meydana getirilmiş olur. Bu oranlama, öncül markaların seri üretimlerinde yer alan modellerde %10 ila %30 arasında bir yükseliş grafiği sergiler. Bu özel markaların ihtiva ettiği spesiyal niteliklere geçmeden önce genel olarak duvar tipi klimaların iç yapılanmasında yer alan ana ögelere göz atmak yerinde olacaktır.

 

 

9000 Btu A++ duvar tipi klima sistemi içinde daha birçok işlevsel kısım bulunmaktadır. Fakat en genel anlamda, aslî görevleri yerine getiren unsurlar bu şekilde sıralanabilir. Kompresör; soğutucu akışkanın dış üniteden evaporatöre iletilmesinde pompalama vazifesi gören bir sistemdir. İç ve dış birim arasındaki transferde görevlidir.

 

9000 Btu A++ duvar tipi klima kullanıcılara pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar hem bütçe planlamalarında hem de ortam sıcaklıklarının konforlu bir şekilde sağlanmasında büyük önem taşır. Üst modellerde yer alan kreatif özellikler aşağıdaki listede özetlenmiştir.

 

Görsel Tasarım: Oldukça inceltilmiş iç ünite, duvarda şık ve hafif bir görsellik sunar. Mekanlarla armoni içinde dekorasyona ek bir parça gibi düşünülebilir. Ön panel oldukça yenilikçi bir anlayışla göze hitap eden bir izlenim sağlar.
Geniş Hava Akımı: Dört yöne hava akışı sağlayan fan kanatları, uzun ve güçlü bir üfürme kabiliyetine sahiptir. Geniş alanların iklimlendirilmesinde oldukça kârlı olmaktadır.
Enerji Tasarrufu: İnverter teknolojisi sayesinde, kompresörler akıllı bir çalışma sistemine tâbidir. Yüksek ısı yüklerinde bile düşük bir tüketim sağlar.
Düşük Ses Seviyesi: Sistemi meydana getiren tüm birimlerde ses seviyesi minimize edilmiş ve bakır boru hattı güçlü bir yalıtım programına dahil edilmiştir. Hem iş hem yaşam alanlarında gürültü kirliliği meydana getirmez.
Uyku Modu: Gece aktivasyonlarında aşırı sıcaklı ve soğukluk derecelerine ulaşmaz. Özel modellerde 4 farklı mertebede uyku modu bulunmakta ve daha hassas bir performans sergilemektedir.
Arıza Teşhis: Sistem sekteye uğraması halinde, sorunun ne olduğuna yönelik bir uyarıda bulunur.
Akıllı Defrsot: Yeni teknolojik klima sistemlerinde yer alan bu özellik, buzlanmanın önüne geçerek performans ve verim düşüşünü ekarte eder.
Yanmaz Elektrik Kutusu: Elektrik kutusu, yalıtılmış bir metal kutu içerisinde yer alır. Böylece büyük tehlikelerin önüne geçilmiştir.

Cold Plasma: Bu özellik bazı markaların özel üretimlerinde yer almaktadır. Sağlıklı hava koşullarını üst düzey bir verimle sağlar. İşte bu özelliğin getirileri;

Koku Giderme Hava Temizleme Zararlı Madde Yok Etme
Tütün, wc, mutfak, toz ve çevrese etkilerle oluşan kötü kokuları elimine eder. Gündelik kullanımlarda mekanlarda biriken toz, akar, kirli hava partiküllerini yok eder. Özel iyonize ve filtrelenmiş hava molekülleri sayesinde, virüs, bakteri ve mikropları öldürür.
Temiz kokulu hava salınımı gerçekleştirir. Alerji kökenli sağlık sorunları ekarte edilir. İnsan sağlığı ve çevresel hijyen şartları sağlanır.

 

9000 BTU A++ Duvar Tipi Klima İle Konforlu Mekanlar

 

9000 Btu A++ Duvar tipi klima, hem görsel tasarımda hem de kullanımda konforlu bir deneyim vâdeder. Bu cihaz duvar yüzeyine rahatlıkla monte edilebilir ve hantal gövdeli klimalara göre çok daha kompakt bir fizyolojiye sahiptir. Ortam sıcaklığını otomatik olarak ayarlayan ve akıllı sistematiği sayesinde gereksiz enerji tüketimi gerçekleştirmeyen cihazdan alınacak verim yüksek bir seviyede olacaktır. Bu cihazın marka ve model seçiminde, yapılara uyarlanmasında ve gerekli bakım periyotlarının hayata geçirilmesinde firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

9000 Btu A++ duvar tipi klima, ısınma ve serinleme ihtiyaçlarına ayrılan bütçeyi minimal bir düzeyde tutmak için tasarlanmıştır. Klimanın kullanımda ön gördüğü tüm özellikler referanslı ve teknik araştırmalarda onaylı bir süreçten geçmiştir. Bu sistemin mekanlara doğru kurgulanmasında, öncül ve deneyimli firmamızla iletişime geçebilir ve bu süreci en ergonomik düzlemde gerçekleştirebilirsiniz.

9000 BTU A++ Duvar Tipi Klima Fiyatları

9000 BTU A+++ DUVAR TİPİ KLİMA ,markalara ve bu markaların üretimde farklı fonksiyonel özelliklerin sağladığı avantajlara göre değişkenlik gösterir. Böyle bir cihaz tercihinde ilk satın alımda ekonomik bir bütçe sağlayabilmek hiç kuşkusuz önem taşır. Fakat öncelikli gâye, sistemin uzun vâdede ne gibi kazanımlar sağlayacağıdır. Bu unsurların doğru analizlerden geçirilmesi ve modellerin fiyat çizelgesi için 7/24 müşteri destek hattımızdan bizlere ulaşın..!


Görüntülenme : 433