Klima'ya Dair Bilmedikleriniz

12000 BTU A Duvar Tipi Klima

12000 BTU A Duvar Tipi Klima

12000 Btu A++ Duvar Tipi Klima

12000 Btu A++ Duvar Tipi Klima; split klimalar grubunda yer alan, şık iç ünitesi duvara monte edilen, farklı marka ve modellere sahip, konutlardan iş yerlerine kadar pek çok mekana kurgulanabilen, A++ enerji tasarrufu ile bütçeleri sarsmayan yeni teknoloji iklimlendirme cihazıdır.

Bu klimalar, farklı mimarî dekorasyonlara ve kullanıcıların kişisel tercihlerine göre çeşitli kombinasyonlarla üretime dahil edilen serilerden oluşur. İş ve yaşam alanlarının elzem ihtiyaçlarından biri, hiç kuşkusuz, mevsim ve iklim şartları göz önüne alınarak belli ısı derecelerinde sabit kılınmasıdır. Bu gereksinime cevap veren üretimler, sezonsal verimlilik bağlamında da belli bir kaliteyi işaret etmek zorundadır.

İşte bu yoldan hareketle yeni ve güçlü marjinal tasarımlar hayata geçiren markaların son trend iklimlendirme serilerinden biri de; duvar tipi split klimalardır. Kapasite değerleri ve buna göre ısıtma-soğutma yaptıkları mekan genişliği değişen cihazlar, bir taraftan da vâdettikleri ek fonksiyonel özelliklerle kullanıcıyla buluşuyor.

12000 Btu A++ Duvar Tipi Klima Nedir?

 

12000 Btu A++ duvar tipi klima split ve multi split seçeneklerle üretilmektedir. Peki split ve multi split klima nedir? İşte bu iki kombinasyonun kullanımda sağladıkları müspet kazanımlar:

 

 

Duvar tipi klimalarda inverter modeller de bulunmaktadır. İnverter teknolojisi, daha yüksek bir verimle ve daha düşük enerji sarfiyatı ile ısıtma ve soğutma programlarının yerine getirilmesini hedef alır. Bu modeller oldukça tasarruflu bir kullanım avantajı sağlarlar. İnverter duvar tipi klimalarda yer alan ayırt edici özellikler;

 

 • Arzu edilen ortam sıcaklığına ulaşan sistemde kompresörler yavaşlar.
 • Sabit hızda olmayan inverter kompresörler daha az enerji tüketimi sağlar.
 • Çalışma hızını otomatik olarak algılayan cihaz, ortamlarda ısı kayıplarının önüne geçer.

12000 Btu A++ Duvar Tipi Klima Fiyatları

 

12000 Btu A++ duvar tipi klima, global sektörde en çok rağbet gören ve küçük-büyük birçok mekana adapte edilen iklimlendirme çözümleri arasında yer alır. İç ünite, dış ünite ve bu iki gövde arasında alışveriş sağlayan borulama tesisatı yer alır. Bu tesisat hakkında bilgi vermek gerekirse; öncelikle oldukça kolay bir kurulum süreci ile meydana getirilebilmektedir. Borular, bakır malzemeden mamûl olup güçlü bir yalıtım aşamasından geçmektedir. Böylece, dolaşımdaki sıvı ve gaz akışkanı çevreye yüksek bir ses yansıtmaz. Buna mukabil iç ve dış ünite içinde yer alan düzeneklerin de ses seviyesi önemli ölçüde azaltılmıştır. Kondenser ve genleşme valfi dış ünite bünyesinde yer alır. Hava üfüren evaporatör ise iç birim mekanizmasına dahil edilmiştir. Sistem bu ayrı birimlerin belli bir senkronizasyon içinde çalışmasına tâbidir.

 

12000 Btu A++ duvar tipi klima, ister mono ister çoklu iklimlendirme çözümü olarak faydalanılsın asgari müştereklerde aynı faydayı sağlamak üzerine bir programlamadan geçmektedir. Her bir uygulamada drenaj kanalı, elektrik ve bakır boru tesisatı ve montajlama aparatları yer alır. Farklı kapasitelerde birçok farklı hacimsel yapılanmada kullanıma uygundur. Bağlantıların ve birimler arası mesafenin doğru bir hesaplama ile uygulanması önem teşkil eder.

 

12000 Btu A++ Duvar Tipi Klima Seçimi ve Uygulama Alanları

 

12000 Btu A++ duvar tipi klima seçimi dikkatle planlanmalıdır. Öncelikle üretimlerde yer alan markaların menfî ve müsbet nitelikleri belirlenmeli ve mekanın karakteri doğru tahlil edilmelidir. Herhangi bir elektronik cihaz için bu kıstas dikkate alınmalıdır. Klimaların birbirinden farklı kapasitelerde ve devirlerde üretilmesindeki amaç, her bir yapı oluşumunun gereksininimdeki farklılıktır. Bu farklı mimarî oluşumlar, farkli iç dekorasyonlar ve hatta kullanıcı beklentilerine kadar pek çok kulvarda etken olacaktır. Bu süreçte, sektörde hakim kuruluşlardan destek almak, sürecin sonunda elde edilecek verim grafiğini de yükseltecektir. Tabi ki, imkânlar elverdiğince kaliteli marka ve son üretim modellerin tercihi daha avantajlı bir kullanım sağlar. Klima üretim sektöründe de, diğer tüm teknolojik üretimlerde olduğu gibi her geçen gün yüksek bir ivme yakalanmaktadır. Bu sebeple en üst düzey cihazı tercih etmek, daha uzun vadede daha konforlu bir kullanım sağlar.

 

12000 Btu A++ duvar tipi klima tercihinde uygulanacak yapının niteliksel ve kütlesel varlığı da önem teşkil etmektedir. Burada, üretimin ön gördüğü montajlama ve kapasite değerleri önem taşır. Hemen her türlü alan genişliğine cevap verecek bir kapasite düzeyinde üretilebilen duvar tipi klimaların kullanım alanlarına örnek olarak şu yapı ögeleri gösterilebilir;

 

 • İkamete ayrılmış ev, hane, konut, apartman, site vb. yapılar
 • İş yerleri, ofisler, çalışma odaları, toplantı salonları
 • İnsan yoğunluğu değişken; mağazalar, restoranlar, lokantalar, küçük ve orta ölçekli işletme binaları
 • Sağlık kuruluşları olarak tanımlanan; hastanelerde, poliklinikler, tıp merkezleri ve rehabilitasyon merkezleri
 • Sosyal aktiviteye ayrılmış; spor salonları, düğün-sünnte-kına vb. organizasyon mekanları
 • Tiyatro, sinema salonları
 • Rezidans ve plazalar
 • Oteller, moteller ve pansiyonlar

 

Bahsi geçen ve buna benzer birçok ortak kullanım alanında duvar tipi klimalar, hem az alan işgali sebebiyle hem de oldukça güçlü bir ısı salınım kabiliyetine sahip olmasıyla büyük bir konfor sağlar. Bu tercihleri etkileyen bir diğer unsur, görsel tasarımda efektif bir ambiyans yaratmasıdır. Oldukça zarif bir iç gövde duvara adapte edilir. Bu gövdesel kurgu, ön panel tasarımında en üst seviyeye ulaşır ve iç mekandaki dekoratif planlama ile bir ahenk sergiler. Tüm yapı tipi mekanizmalar, ilerleyen teknolojiye ayak uydurmaktadır. Bu sayede, sadece işlevsel bir çalışma programı kullanıcılara cazip gelmemekte yüksek kapasiteli cihazlarda bile daha şık bir konsept arayışı ortaya çıkmaktadır.

 

12000 Btu A++ duvar tipi klima, tüm bu üst düzey beklentileri karşılayacak bir mahiyet taşır. Bu sistem kurgusunu, nitelikli bir şirketin planlamasına bırakarak hem şık hem kullanışlı bir iklimlendirme projesi yaratabilirsiniz.

 

12000 Btu A++ Duvar Tipi Klima Model ve Fiyat Analizi

 

12000 Btu A++ duvar tipi klima farklı bütçelere hitap eden çeşitli model seçeneği ihtiva eder. İç mekana kurgulanan ünite ile atmosfere açık bir alanda montajlanan dış birim hem taşıdığı ısı kapasitesi hem de diğer işlevsel özellikleri ile farklı markalarca üretilmektedir. Bu markalar sektörel kulvarda daha nitelikli bir yer edinebilmek adına modüler üretimler hayata geçirir. Satın alımlarınızda model tercihini mutlaka bir uzman eşliğinde gerçekleştirmelisiniz. Burada öncelikle bütçe planlaması baz alınacak bu çevresel sınırlama dahilinde tercih edilebilecek ürünler karşılaştırılacaktır. Bir iklimlendirme cihazının maliyet hesabı yapılırken sadece satın alım ve kurgulama süreci değil, kullanım esnasındaki tüketim maliyeti de hesaba katılmalıdır. Bazı ürünler, gelişmiş marka ve modellerde yüksek bir kurulum fiyatına tekabül eder. Fakat bu ürünler genellikle yüksek tasarruf sağlamakta ve kısa zamanda bu fiyat farkı kapanmaktadır.

 

12000 Btu A++ duvar tipi klima model tercihinizde teknik özellikler, görsel uyum, mekan parametreleri yön belirleyici olacaktır. Kurumumuzda her kapasite ve model klima satış ve sunumu yer almaktadır. Bu yüzden kurum önceliğimiz, size en uygun projeyi tasarlamak, süreç sonunda yüksek bir memnuniyet düzeyiyle uğurlanmaktır. Duvar tipi klimalar, split klimalar, inverter çözümler ve pek çok farklı montajlama imkânı veren ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek için şirketimizle komünikasyona geçebilirsiniz.


Görüntülenme : 1114