Klima Sisteminin Özellikleri

725

Duvar tipi Klima fiyatları, merkezi sistem klimaları ve bireysel sistem klimaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Merkezi sistem klima, yüksek katlı binaların iklimlendirme özelliğinde kullanır. Büyük merkezi ofisler, plazalar, hastaneler, oteller, alışveriş merkezileri, tiyatro ya da sinema salonları, spor salonları, bazen de endüstriyel tesislerin kullanımı açısından kullanılmak için uygundur.

Bireysel sistem klimalar, kendi içerisinde de kategorilere ayrılırlar. Bunlar, split klima, paket tipi klima, pencere ve portatif klima tipi olarak sıralanır. Split klima kendi içerisinde, duvar tipi klima fiyatları, yer-tavan tipi, salon ve kanal tipi, kaset tipi olarak ayrılmaktadır.

Split klimaların özellikleri arasında, ortamın havasını temizleme, nem alma durumu, haftalık ya da aylık olarak periyodik programla, uzaktan kumanda kullanımı mevcuttur.

Paket Tip Klima                                                                       

Kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Düşey ve yatay tipi ve çatı tipi paket klima olarak çeşitlenmektedir. Düşey ve yatay tipi klima, ortamın içerisinde sabit bir hava dengesine sahip olan duvar tipi klima fiyatları. Homojen bir dağılım gösteren ısı ile kullanılır. Çatı tipi paket klima, tiyatro, sinema, spor salonu gibi büyük ve uzun süreli kapalı kalan alanlarda etkilidir.