Klima Kampanyaları

884

Birçok klima firması bu hizmeti hiçbir ücret istemeden sizlere verecektir. Alacağınız klimanın başlıca dikkat edilmesi gereken noktalar ise montaj, bakım ve servis hizmetlerinin uzun bir vakit problemsiz olarak sizlere sağlanacağından emin olmanız gerekmektedir.

Klima alırken en önce hangi tip bir klima alınacağına eksper bireyin onay vermesi son derece iyi bir kara olacaktır. Sizlere uygun olan kapasite seçimi verimli bir klima tüketimi amacıyla çok önemli olarak karşınıza çıkacaktır. Daha büyük bir klima anlayışı her vakit daha iyi bir klima anlamanız gelmeyecektir. İlk önce klima alımı sırasında verimliliği göz önünde bulundurulmalıdır.Açık ve kapalı şeklinde çalışan klimaların yerine çok daha tasarruflu olan klima modeli olarak karşımıza çıkan inverter tip klimalar tercih edilmesi sizlerin yararına olacaktır. Eviniz içerisinde yer alan elektrik tesisatının alacağınız klimanın elektrik ihtiyacını karşılayacak bir kapasitede olmasından emin olunması gerekmektedir. Klimanın sizlere rahatsız etmemesi adına ses düzeyine dikkat edilmesi gerekmektedir. Düşük ses orantısında bir aygıt seçimi sizin için iyi olacaktır. Klimanızın filtreleri derli toplu temizlik amacıyla basit çıkarılır olmalıdır. Filtreler yapımcı tavsiyesine bağlı olarak aralıklarla temizlenmelidir. Klimanın kumandası kullanımı kolay, termostat ayarı basit görülür olmalı ve vakit ayarlı açma kapama olanağı olmalıdır. Benzer klima kampanyaları karşılaştırırken ise dikkat etmeniz gereken noktanın verimi yüksek klimalar olarak belirlenmesi gerekmektedir. Verim aşamasının son derece yüksekliği ise ısıtma aşamasında verim ve soğutma aşamasında verim denilen sayının yüksekliğinden kaynaklanabilir.

A, B, C ya da D gibi harflerle belirti edilen enerji verimliliğinin kategorisinden anlaşılmaktadır. Isıtma klima ile yapılacak ise dış bölge şartlarına bağlı olarak ısıtmayı hızlı bir şekilde yapabilen heat-pump klima modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Satın olmuş olduğunuz klimanın üflediği serin hava yakın bir mesafeden bir insanın üstüne vurmaması gerekmektedir. Klima tüketiminin vantilatör tüketiminden farklı olduğunu bilmeniz gerekir. Montaj yapım aşamasında klima altında kesinlikle elektrikli bir aygıt bulunmaması gerekmektedir. Klimanın ısı, su buharı ya da yağ buharına maruz kalacak bir yere konmaması gerekmektedir. Duvar için ise klimayı taşıyacak sağlamlıkta olmasına dikkat edilmelidir. Ufak bir ofise sahipseniz ya da ev, dükkan gibi yerler için kullanılması gereken bireysel klimaların, yoğun bakım gibi ve ameliyathanelerde kullanılmaması gerekmektedir. Klima kampanyaları arıza Sürecinin Genel Bilgileri Soğutma aşaması süresince sizlere duyulan çıtırdama sesinin klima için sıcaklık değişimi gerçekleşmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sürecinin genleşmesinden ya da büzüşmesinden olması son derece normaldir. Çalışma sırasında ya da kapattığınızda duyulan hışırtı ses klima düzeneğinin içerisinde dolaşan gazdan kaynaklanır. 2-3 dakika boyunca duyulur, normal olarak karşılanması gerekmektedir. Cihazların çalışması için düğmesine basıldıktan sonra 2-3 dakika sonra ısıtma ya da soğutma yapar. Bu bir problem olarak karşılanmaması gerekiyor. Kışın ısıtma aşaması gerçekleştirilirken aygıtların dış üniteden buzlanmayı tam olarak sökmek amacı ile dış hava şartlarına bağlı olması gerekir. Buna bağlı olarak belirli aralıklarda defrost yaparlar. Bu esnada aygıt ısıtma yapmaz. Dış hava şartlarına bağlı olarak defrost zamanı 4-7 dakika sürebilir. Yeni çağa uygun inverter klima kampanyaları bu hal çok daha kısa ve daha az Aralıklarla ortaya gelmektedir. Bu şekilde klima alımı gerçekleştirdikten sonra arızaları hakkında bilgiler edinmiş olursunuz.